W ostatnią sobotę i niedzielę sierpnia świętowały całe rodziny. Było to prawdziwe święto wielu pokoleń od wnucząt po dziadków. Nic więc dziwnego, że w sumie bawiło się niemal 1000 uczestników, honorujących nie tylko imię Patrona Memoriału, działającego w latach 1982-98, budowniczego infrastruktury sportowej, ale także wielu innych żyjących i nieżyjących jaworznian, zasłużonych dla osiedla Ciężkowice, miasta Jaworzna, a także dla Śląska i Małopolski, którzy poprzez swoją działalność na rzecz stowarzyszenia oraz dla mieszkańców przyczynili się do rozwoju miasta i regionu.
Obchody zainaugurowały rozegrane w 28 sierpnia mecze: trampkarzy, którzy pokonali 8:1 UKS Górnik Libiąż i seniorów, którzy po ciekawym widowisku uporali się z Zagórzanką Zagórze 4:1. Natomiast w niedzielę w ramach Jubileuszowego Festynu Rodzinnego odbyły się główne uroczystości. Honorowy patronat nad nimi objęli: Przewodniczący Rady Głównej Zrzeszenia LZS, poseł na Sejm RP Władysław Kosiniak-Kamysz, Prezes Śląskiego Zrzeszenia LZS Andrzej Sadlok, Prezesi Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula i Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Kołtun, Prezesi Podokręgów Piłki Nożnej w Chrzanowie Józef Cichoń, w Katowicach Stefan Mleczko, w Sosnowcu Józef Grząba oraz w Olkuszu Bolesław Ściepura.
W ramach części sportowej odbyły się zmagania piłkarskie z udziałem 22 drużyn ze Śląska i Małopolski i niemal 250 zawodników w wieku od 5 do 50 lat, obserwowane między innymi przez nowego Wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, zarazem szefa śląskich struktur piłkarskich Henryka Kulę oraz trenera Górnika Zabrze i legendarnego reprezentanta Polski Jana Urbana. W rywalizacji żaków niespodziewanym zwycięzcą okazali się szkoleni przez trenera Grzegorza Dryję ciężkowiccy adepci piłki nożnej. Wśród młodzików triumfowało Zagłębie Sosnowiec. Zmagania „open” zakończyły się zwycięstwem LKS Fans.
Funkcjonował także blok zdrowie bezpieczeństwo oraz strefa rozrywki, a w ramach aktywności ruchowej wystartował Ciężkowickiego Nordic Walking. Były również występy na scenie od przedszkolaków przez mistrzowską parę taneczną po zespoły śpiewacze „Dobrzanki” i „Ciężkowianki” oraz od sceną rozgrzewały gdzie prawdziwe show zademonstrowali siłacze z sekcji Armwrestlingu MCKiS Jaworzno z 20 krotnym Mistrzem Polski i medalistą Mistrzostw Świata i Europy w Siłowaniu na Rękę Mariuszem Grochowskim, który stoczył pokazowe pojedynki, a atrakcją dnia były konne przejażdżki. Sporym zainteresowaniem, wzbudzając wielkie emocje, cieszył się również Wielobój Rodzinny w którym wystartowało 15 duetów.
Okazały puchar dla najlepszego zawodnika ostatniego 20 lecia LKS „Ciężkowianka” Radomirowi Jarzynce wręczyli Jan Urban i Andrzej Sadlok. Były odznaczania: złotymi odznakami „Za Zasługi dla Województwa Śląskiego” dla Wandy Ciołczyk i Alojzego Siemka oraz medalami „Zasłużony Działacz Zrzeszenia LZS” dla Marcina Pieczary i Mariusza Pawelca, który otrzymał także medal „Za zasługi dla Ruchu Ludowego imienia Wincentego Witosa”.
W dalszej części uroczystości prezesi Józef Grząba, Stefan Mleczko wręczyli Odznaki Honorowe Śląskiego Związku Piłki Nożnej: Brązowe otrzymali: Mariusz Biel i Mateusz Ślusarczyk; Srebrne: Tomasz Majka, Danuta Michalska, Szymon Pieczka i Wojciech Tomasiewicz, a Złote: Piotr Bulga, Marcin Psioda i Jerzy Wiernek.
Ponad okolicznościowe listy gratulacyjne z okazji jubileuszu skierowali na ręce prezesa Janusza Ciołczyka przewodniczący Rady Głównej Zrzeszenia LZS, poseł na Sejm RP Władysław Kosiniak- Kamysz, poseł do Parlamentu Europejskiego Jarosław Kalinowski, poseł na Sejm RP Wojciech Saługa oraz poseł na Sejm RP VIII kadencji Paweł Bańkowski.
Ostatnim akordem jubileuszowego świętowania 70.lecia LKS będą VI Memoriał Mirosława Ciołczyka, zaplanowany na 12 września oraz XIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci na przełomie listopada i grudnia.